Nominalizari 2011

Sectiunea I EDUCATIE

Subsectiunea 1- Inspectoare Scolare
Nominalizari:
1.    Elena Motaş – IASI
2.    Delia Iancu – MEHEDINTI
3.    Scripcariu Petronia – BOTOSANI
4.    Chiriac Liliana- BOTOSANI
5.    Lăcătuş Liliana- CLUJ

Subsectiunea 2 – Profesoare Limba Romani
Nominalizari:
1.    Rodica Bătrâna – Scoala Gura Rosie, ALBA
2.    Mihaly Loredana-Scoala nr.5, Baia Mare
3.    Petre Ionela     – Liceul Moţoc, Bucuresti

Subsectiunea 3 Educatoare/Invatatoare

Nominalizari:
1.    Alecu Florica -Scoala Strachina, Tandarei
2.    Marin Elena Lacrămioara- Educatoare, Buzau
3.    Gina Dumitrescu – Educatoare, Bucuresti
4.    Nicoleta Vlad – Invatatoare, Braila

Subsectiunea 4 – Mediatoare Scolare
Nominalizari:
1.    Elena Radu – BUCURESTI
2.    Margareta Iancu – SEBEŞ
3.    Stan Jeni -  FETEŞTI
4.    Irina Margarit Calabajos – CAMPIA TURZII

Sectiunea II – SĂNĂTATE

Subsectiunea 1 Personal Medical

Nominalizari:
1.    Daniela Văduva -  TG. JIU
2.    Madalina Răceală – BUCURESTI
3.    Efta Mirela – BUCURESTI

Subsectiunea 2 Mediatoare Sanitare

Nominalizari:
1.    Silvia Iordache  -GAIEŞTI
2.    Manu Nicoleta  -CALARAŞI
3.    Ioana Constantin -BUCURESTI
4.    Turcu Lăcrămioara  -FLAMANZI, BOTOŞANI
5.    Lacatoş Maria  -MARAMUREŞ
6.    Toma Mariana -CONSTANTA

Sectiunea III Social Economic

Subsectiunea 1 OCUPARE
Nominalizari :
1.    Florentina Ibiceanu -  controlor trafic, RATB BUCURESTI
2.    Dinuţă Daniela -  floricultor, BUCURESTI
3.    Ion Mihaela Daniela -profesor-logoped, SLOBOZIA

Subsectiunea 2 Antreprenoriat

Nominalizari:
1.    Ionela Cristea -  detine atelier de croitorie si firma de organizare evenimente , Bucuresti
2.    Răducanu Roza – detine magazin bijuterii, BUZAU
3.    Ionescu Maria -   detine restaurant, BUCURESTI

Sectiunea IV Dezvoltare Comunitara

Nominalizari:
1.    Mariea Ionescu , BUCURESTI
2.    Mirela Dinu, IAŞI
3.    Rubina Ferariu, BOTOSANI

Sectiunea V – Domeniul JURIDIC

Subsectiunea 1 Politie

Nominalizari :
1.    Judit Varga- ZALAU
2.    Livia Stoica- CLUJ
3.    Chiria Nicoleta- CRAIOVA

Subsectiunea 2 Juriste

Nominalizari :
1.    Miron Luiza – BUZAU
2.    Simion Nina- BUCURESTI

Sectiunea VI -Mass-Media

Nominalizari:
1.    Lavinia Stoica  – SPERANTA TV- BUCURESTI
2.    Loredana Dumitru -    TVR
3.    Cristinela Ionescu -   TV TUMENDE- PETROSANI

Sectiunea VII – Participare Politica

NOMINALIZARI:
1.    Viorica Gotu -    GALATI
2.    Corina Avădanei-  TG. FRUMOS, JUDETUL IASI
3.    Anton Gina -  BRAILA

Sectiunea VIII – Participare Publică

NOMINALIZARI :
1.    Daniela Peteaca-   ROSIA MONTANA
2.    Ana Răducanu-    BUZAU
3.    Mihaela Kovacs -  SIGHISOARA

Sectiunea IX – Cultura

NOMINALIZARI :
1.    Zita Moldovan – actrita BUCURESTI
2.    Vera Linguraru -   actrita BUCURESTI
3.    Ştefania Calofir – artista BUCURESTI

Cea mai populara femeie roma !

  • (62%, 405 Votes)
  • (30%, 197 Votes)
  • (8%, 48 Votes)

Total Voters: 650

Loading ... Loading ...